W związku z pojawianiem się wzorowanych na legalnych dokumentach hodowlanych Związku Kynologicznego w Polsce istniejącego od 1938 r (m. innymi Metryki i pseudorodowody ) przypominamy, że jedynie Związek Kynologiczny w Polsce jest zrzeszony w międzynarodowej federacji kynologicznej FCI i jedynie dokumenty hodowlane wydane przez nasz Związek są legalnie honorowane w Polsce i poza granicami. Psy posiadające dokumenty hodowlane wydane przez inną niż Związek Kynologiczny w Polsce organizację nie są uznawane za psy rasowe.

Nasza hodowla Bon Voyage Poland FCI zarejestrowana jest w ZKwP o/Chorzów

UWAGA !!!

Powstały nowe stowarzyszenia nie mające NIC WSPÓLNEGO z ZKwP FCI o bardzo podobnie brzmiącej nazwie tzn.

Polski Związek Kynologiczny oraz Związek Kynologiczny w PL – STOWARZYSZENIA TE NIE SA ZRZESZONE W FCI

Jeśli planujesz powiększenie rodziny o nowego przyjaciela,
pamiętaj aby decyzja o kupnie szczeniaczka nie była podejmowana pochopnie pod wpływem impulsu
– pies to żywe stworzenie i obowiązek na najbliższe kilkanaście lat.

 

NAJBLIŻSZY MIOT PLANUJEMY

ok.25.03.2024 – linia amerykańska

oraz ok 20.04.2024 – linia europejska .

Szczenięta będą gotowe do odbioru po ok 8 tyg. od narodzin .

 

 

ZAPRASZMY DO REZERWACJI.

PREFEROWANY KONTAKT TELEFONICZNY  +48 538-346-864

 

Przekazanie szczenięcia

Hodujemy tylko rodowodowe szczenięta po utytułowanych rodzicach, kojarzymy wyłącznie przebadane pary.
Nabywając szczeniaka w naszej hodowli możecie być pewni fachowych porad dotyczących karmienia , wychowania , zdrowia i innych cennych wskazówek . Zawsze można się zwrócić do nas o poradę i konsultować wszystkie sprawy dotyczące Waszego RASOWEGO pupila.
Szczenięta przekazywane są do nowego domu po PRZEGLĄDZIE MIOTU dokonanym przez

Związek Kynologiczny w PL o/ Chorzów
podczas którego PRZEZ KOMISJĘ HODOWLANĄ zostaje sporządzony PROTOKÓŁ ( do wglądu )
W protokole zostaje sporządzona opinia dotycząca kondycji i zdrowia szczeniąt oraz matki.

Szczenięta są trwale oznakowane CHIPEM  , zaszczepione adekwatnie do wieku, odrobaczone wraz z książeczkami zdrowia , METRYKAMI Związku Kynologicznego w Polsce oraz wyprawką na dobry start.
Maluchy mogą opuścić dom ok 8 tyg życia.

Zawsze sporządzamy pisemna umowę kupna-sprzedaży szczenięcia sporządzoną przez

Kancelaria Adwokacka

PSI PARAGRAF

mec. Agnieszka Łyp Chmielewska

www.https://psiparagraf.pl

 

W PRZYPADKU WYJAZDU ZA GRANICE na życzenie przyszłych właścicieli jest możliwe jest przejście całego okresu kwarantanny w hodowli , pomoc w spełnieniu wszystkich warunków wywozu za granice oraz  wystawienie
PASZPORTU , RODOWODU EXPORTOWEGO.  U NAS JEST  TO MOŻLIWE !

W trosce o prawidłowy rozwój psychiczny naszych szczeniąt stosujemy
wczesną neurologiczną stymulację układu nerwowego.

Zanim kupisz golden retrievera

Nasłuchałeś się, jaki golden retriever to wspaniały pies rodzinny, a także dogoterapeuta… Przeczytaj, co cię czeka, jeśli go nie wychowasz.

Golden Retriever przy wannie, gdy się kąpiesz, golden patrzący na ciebie z uśmiechem na pysku, gdy korzystasz z toalety, golden na przednim siedzeniu samochodu, golden w garderobie, golden w kuchni, golden „pomagający” wypakować zakupy. Golden tu, golden tam. Śliczne złote psy tej rasy hołdują zasadzie: gdzie człowiek, tam i ja. Urocze, prawda? Przez dzień, dwa, no może tydzień. A potem… potem można czasem zwariować. Zwłaszcza gdy chęć towarzyszenia połączą z pasją aportowania. Na przykład ściągną bieliznę lub skarpetki z suszarki i pochwalą się mistrzowskimi talentami w ich podrzucaniu przed przybyłymi gośćmi. Co musisz wiedzieć, zanim kupisz golden retrievera?

Pies rzep

Skoro golden retriever chce być zawsze z człowiekiem, to logiczne, że nie lubi zostawać sam. Czy to w domu, czy pod sklepem. Z nudów czy ze strachu przed samotnością, jeśli nie zostanie do niej stopniowo przyzwyczajony, może zdemolować dosłownie wszystko.

Właściciel po powrocie zastaje kwiatki ściągnięte z parapetów i poobgryzane do korzeni, ziemię w całym mieszkaniu ze szczególnym uwzględnieniem nowego, jasnego dywanu, szafy pootwierane, ubrania i buty poszarpane, listwy przypodłogowe i kable pogryzione, tapety poobrywane, a kanapy wybebeszone z gąbki.

Pośrodku tego pandemonium siedzi sobie golden retriever, którego wzrok mówi: jaki jestem szczęśliwy, pan nareszcie wrócił! Mojego pierwszego goldena od szczeniaka uczyłam zostawania w domu i mieszkanie przetrwało w stanie prawie nienaruszonym, jeśli nie liczyć ściągniętych ze stołu bambusowych podkładek pod talerze i przerobienia ich na miazgę, którą sprzątałam dobre pół godziny w różnych częściach mieszkania.

Kudłacz skołtuniony

Uroczy szczeniaczek wyrośnie na sporej wielkości (psy 56-61 cm, suki 51-56 cm) silnego psa z dość długą sierścią, którą będziemy znajdować na ubraniach, meblach, a nawet w szczelnie zamkniętym kartoniku z mlekiem. Wielbiciele czystych podłóg i czarnych ubrań nie nadają się więc na właścicieli goldena.

Ta sierść niby nie wymaga specjalnych zabiegów. Wystarczy czesać psa ze dwa razy w tygodniu, szczególnie zwracając uwagę na włos za uszami, na tylnych łapach oraz na ogonie, gdyż lubi się tam plątać. Nauczona własnym doświadczeniem przestrzegam przez zaniedbywaniem tych czynności. Kiedyś po spacerze nie zauważyłam wczepionych w sierść rzepów. Minął tydzień, potem drugi, a ja nie miałam głowy do czesania psów. W efekcie na ogonie i tylnych łapach pojawiły się wielkie kołtuny, które trzeba było wyciąć. Gdy spojrzałam na efekt, złapałam się za głowę…

Goldeny kochają wodę, a ich mokre uszy niestety nie schną od wewnątrz tak szybko, jak na przykład u owczarków. W takim wilgotnym środowisku łatwo rozwijają się grzyby i gronkowce. Leczenie tych chorób jest czasochłonne, a koszty spore. Dlatego zanim kupisz golden retrievera, musisz pamiętać, że psie uszy należy systematycznie czyścić i suszyć.

Kosztowny żarłok

Golden retriever jest dość dużym psem, więc i sporo je. A trzeba im serwować – szczególnie w fazie wzrostu – karmę z wyższej półki. Dorosły pies zjada jej około 15-20 kg miesięcznie, co będzie kosztowało 300-400 zł. Zamiast niej można mu dawać jedzenie gotowane, jednak trzeba wtedy pamiętać o witaminach i suplementach diety – a to także niemały wydatek.

O pozornej oszczędności polegającej na podawaniu resztek z własnego stołu zapomnij, bo golden retriever ma bardzo wrażliwy przewód pokarmowy – co „zaoszczędzisz”, to wydasz na wizyty u weterynarza. Swoją drogą pewnie i tak ich nie unikniesz, bo golden retrievery są narażone na wiele chorób z dysplazją stawów biodrowych lub łokciowych na czele. Coraz częściej atakują je też chłoniaki i nowotwory kości.

Sprytny mądrala

Złoty szczeniak nie ma wbudowanego oprogramowania do wykonywania zadań specjalnych. Nie będzie sam z siebie posłuszny, a nieszkolony nie wykona komend na zawołanie, jak w reklamach telewizyjnych czy filmach. Od pierwszych dni w nowym domu trzeba go uczyć wszystkiego od zera: od siusiania na specjalne podkłady podczas kwarantanny poszczepiennej, po komendy: „siad”, „waruj”, „do mnie”, „fe…”.

Nauka przychodzi goldenowi łatwo, co sprawia, że z prędkością światła przyswaja też złe nawyki. Spryciarzowi wystarczy chwila nieuwagi, błagalne spojrzenie ciemnych oczu – i już jesteśmy ugotowani! Dzięki temu goldenom udaje się spać w łóżku czy zaanektować najlepsze miejsce na kanapie.

Żebrak i śmieciarz

Żebranie o każdy kawałek jedzenia goldeny mają zapisane w genach. To chyba największa wada tej rasy. Wystarczy skrzypnięcie drzwi lodówki, najdrobniejszy szelest torebki foliowej – i już pies jest obok. Niektóre goldeny poszukują „smakołyków” także na spacerach.

Zanim kupisz golden retrievera, wiedz, że resztki wyrzuconego jedzenia, a nawet odchody to dla niego prawdziwe skarby. Tylko tytaniczna konsekwencja w wychowywaniu psiaka da szansę na wyeliminowanie tego uciążliwego nawyku.

Pływak ekolog

Pies myśliwski, którym – nie da się ukryć – jest golden, aportuje. Tyle że równie chętnie jak piłkę czy patyk rzuci do twoich stóp… kaczkę, zdechłego gołębia, żabę albo wiewiórkę. Jeden z moich psów prawie z każdego spaceru w pobliskim lesie przynosi do domu plastikową butelkę. Sąsiedzi mówią: „O, idzie ten pies, co sprząta las”. Ot trafił mi się golden ekolog.

Golden po aport pobiegnie wszędzie – zaliczy kąpiel w każdym jeziorze, stawie, a nawet w kałuży o rozmiarach 10 x 10 cm, bo błotko to jest to, co psy tej rasy lubią najbardziej. Wodę wyczują z odległości kilometra i będą zawzięcie ciągnąć w jej stronę. Musisz więc być przygotowany na to, że po błotnej kąpieli w domu znajdą się tony piachu oraz litry wody, a mokra sierść swym zapachem będzie przypominać zatęchłą szmatę. I nie ma wyjścia – trzeba to polubić.

Jeśli dla czułych, pięknych oczu goldena potrafisz zmienić na 10-14 lat (tyle zwykle żyją te psy) swoje przyzwyczajenia, przyjmij go pod swój dach. Radość, której ci dostarczy, jest w stanie zrekompensować wszelkie niedogodności.

Zanim kupisz golden retrievera, zmień plany, jeśli:

  • potrzebujesz psa, który będzie towarzyszem zabaw dla małych dzieci,
  • jesteś czyściochem, a nie chcesz sprzątać dwa razy dziennie,
  • przeraża cię, że twoje usłane długą jasną sierścią mieszkanie, samochód i odzież będą wyglądały, jakbyś miał nie jednego psa, a całe schronisko,
  • nie jesteś w stanie podołać finansowo utrzymaniu zwierzaka tej wielkości,
  • liczysz na to, że pies będzie doskonałym stróżem,
  • nie zamierzasz bawić się z nim w aportowanie, tropienie także w deszczu śniegu czy błocie,
  • nie masz czasu, by szkolić czworonoga.

Autor: Dorota Wrzosek